Skip to main content
Stalmark

Bufory ciepła

stojące, wiszące, z wężownicą

Bufory ciepła

Sposób na magazynowanie

Zbiornik buforowy wykonany jest ze stali konstrukcyjnej. Zewnętrzna powłoka pokryta jest farbą antykorozyjną. Izolacja cieplna wykonana jest z piany poliuretanowej, dzięki czemu zbiorniki charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Obudowa wykonana jest z estetycznej blachy malowanej z zewnątrz, a z wewnątrz pokryta specjalną powłoką. Króćce przyłączeniowe osłonięte są od wewnątrz otuliną wykonaną z piany.

Bufory ciepła

Rodzaje buforów ciepła

W ofercie naszej firmy Stalmark znajdą Państwo szeroki wybór buforów ciepła, które mogą współpracować z różnego rodzaju instalacjami grzewczymi. W zależności od rozmiaru można podzielić bufory na wiszące i stojące, dzięki czemu każdy znajdzie u nas urządzenie dostosowane do własnych potrzeb i preferencji. Wszystkie produkowane zbiorniki posiadają wyjście do montażu grzałki elektrycznej i mogą zostać zastosowane jako bufor do pomp ciepła. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy Stalmark i do zakupów, ponieważ to właśnie u nas mogą Państwo kupić wysokiej jakości bufory ciepła, które z pewnością sprawdzą się znakomicie w każdej instalacji grzewczej.

zalety_kotlow_jakosc.svg

Jak działa bufor do pomp ciepła?

Bufor ciepła to bardzo dobrze izolowany i jednocześnie nieskomplikowany w budowie zbiornik, który służy do magazynowania energii cieplnej, jaką zawiera w sobie czynnik grzewczy, czyli najczęściej woda. Urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie czynnika grzewczego, takie jak kocioł lub pompa ciepła, dostarczają do bufora gorącą wodę, która jest tam przechowywana przy niewielkich stratach energii. Dzięki temu urządzenie grzewcze może pracować z optymalną wydajnością i wyłącznie przez określony czas potrzebny do nagrzania wody magazynowanej w buforze. Następnie urządzenie grzewcze kończy swoją pracę, a budynek ogrzewany jest za pomocą energii cieplnej zmagazynowanej w buforze ciepła.

zalety_kotlow_jakosc.svg

Jakie są zalety bufora ciepła?

Planując zakup bufora ciepła do własnej instalacji grzewczej, warto zapoznać się dokładnie z zaletami, jakie posiada to rozwiązanie. Do największych korzyści można zaliczyć m.in.

  • czyste i bardziej efektywne spalanie opału,
  • dużo mniejsza częstotliwość rozpalania,
  • optymalna i stała temperatura w pomieszczeniach,
  • mniejsze rachunki za ogrzewanie budynku,
  • redukcja emisji szkodliwych substancji w wyniku spalania czy też ograniczenie gromadzenia się sadzy w przewodach kominowych,
  • wykorzystywanie energii cieplnej pochodzącej z różnych źródeł do ogrzewania wody użytkowej.
logo.svg