Dotacje i pożyczki na wymianę pieca C.O

Kotły STALMARK posiadają certyfikat ECODESIGN oraz 5 KLASY EMISJI SPALIN – dzięki temu można się starać o dofinansowanie na zakup kotła albo termomodernizację budynku, w którym jest on zainstalowany.

Dzięki temu masz gwarancję, że dbasz o środowisko i zmniejszasz emisję spalin do atmosfery. Tym samym walczysz z efektem cieplarnianym i smogiem! Można otrzymać nawet 50 do 90 % refundacji kosztów – warto zainteresować się tym zagadnieniem!

Wnioski i zasady programu. Jak dostać dotację i pożyczkę na wymianę pieca?

Program „Czyste Powietrze” – co to jest?

Rządowy program „Czyste powietrze” ma za zadanie przede wszystkim budować świadomość Polaków na temat poprawy jakości powietrza, a także zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczeń do atmosfery. Pozwala on na uzyskanie nowoczesnego kotła z dofinansowaniem – wystarczy wypełnić wniosek, oraz złożyć go w odpowiednim punkcie. By spełnić wymogi projektu, musimy:

  • wymienić stary kocioł c.o. na nowy, który spełnia warunki dyrektywy ecodesign oraz wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012,
  • montować w nowo budowanym domy nowoczesny kocioł zgodny z dyrektywą ecodesign i będący urządzeniem 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012.

Kotły z dofinansowaniem marki Stalmark

Kotły z dofinansowaniem to bardzo nowoczesne urządzenia grzewcze, które wyprodukowano zgodne z unijną dyrektywą ekodesign oraz mające bardzo wysoką 5 klasę – oznacza to, że kocioł z dopłatą ma bardzo wysoką efektywność grzewczą (95%), i spala przy tym niewielką ilość paliwa. Mamy dla Państwa dobrą wiadomość – posiadamy szereg kotłów c.o. spełniających restrykcyjne normy – dzięki temu w naszej firmie istnieje możliwość nabycia kotła z dofinansowaniem. Cały czas pracujemy nad rozszerzaniem naszej oferty.

„Czyste Powietrze” – dla kogo jest program?

Z możliwości zakupu kotła z dofinansowaniem może skorzystać każda osoba fizyczna, która jest właścicielem budynku jednorodzinnego. Wystarczy, że chce ona wymienić stare i mało efektywne źródło ciepła na nowoczesny kocioł c.o., który jest opalany ekogroszkiem, albo biomasą (np. pelletem). Dofinansowanie może także obejmować montaż pieca c.o. w nowo budowanym domu jednorodzinnym. Przekrój osób, które mogą wymienić lub założyć piece z dofinansowaniem  jest dość szeroki, warunkiem jest spełnianie odpowiednich norm przez nowe urządzenie grzewcze.

Jeśli jesteś zainteresowany zabraniem udziału w programie „Czyste Powietrze” koniecznie skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym, który opiekuje się Twoim województwem. Zobaczy on Twój dom, określi jaki kocioł c.o. będzie dla niego optymalnym źródłem ciepła i pomoże Ci w wypełnieniu wniosku.

Terminy

Realizacja programu: 2018-2029
Podpisywanie umów: do 31.12.2027
Zakończenie wszystkich prac objętych umową: 30.06.2029.

Warunek podstawowy

Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca / kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu Czyste Powietrze. Dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu Czyste Powietrze.

Udzielamy informacji na temat programy CZYSTE POWIETRZE

Sekretariat

Pracujemy pn-pt w godzinach 7.00-16.00
soboty w godzinach 7.00-12.00

biuro@stalmark.pl
+48 33 476 13 26

STALMARK

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

ul. Przemysłowa 21
34-120 Andrychów
NIP: 5512629442