Skip to main content

Stalmark

Aktualności

Ekologia

Pandemia koronawirusa opóźni zmiany w Programie Czyste Powietrze

Wpływ pandemii koronawirusa na program "Czyste poiwetrze"

Pandemia koronawirusa opóźni zmiany w Programie Czyste Powietrze

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa rzutuje na wiele aspektów naszego codziennego funkcjonowania. Jednym z tych elementów jest opóźnienie wejścia w życie nowej wersji rządowego programu Czyste Powietrze. Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że nowy termin wprowadzenia zmian poznamy po świętach Wielkanocnych.

Zatem w obecnej chwili nadal aktualne są ustalenia z poprzedniej, pierwszej odsłony tego ważnego rządowego programu. Nowe zasady mają być dużo prostsze – postawiono na mniejszą biurokrację, co za tym idzie wypełnienie wniosku będzie bardziej intuicyjne i proste. Czas jego oceny ma być skrócony do 30 dni.

Kolejnym novum będzie wprowadzenie do programu banków, w których będzie można również składać wnioski. Będą one miały skrócony termin rozpatrywania – wojewódzki fundusz ochrony środowiska będzie miał na to 14 dni. NFOŚiGW chce zachęcić samorządy do pomocy w wypełnianiu wniosków i wzmożonej promocji programu. Tym samym za każdy wspólnie wypełniony wniosek zapłaci on samorządowi 100 zł.

Szukasz rzetelnych informacji na temat Programu “Czyste Powietrze”? Obserwuj naszą stronę www i Facebook’a! Zachęcamy także do bieżącego kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi. Odwiedź również stronę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

Czyste Powietrze - link

Udostępnij wpis