Uchwyt montażowy HAK (5 mm)
Uchwyt montażowy HAK z dwoma regulacjami
wymiary: 167 mm x 140 mm ( regulowana do 149 mm)
grubość stali: 4 mm ( uchwyt z otworami), 5 mm (regulowany uchwyt)
Rysunek technicznyWysokiej klasy uchwyty do montażu paneli
Uchwyt montażowy HAK z dwoma regulacjami
wymiary: 167 mm x 140 mm ( regulowana do 149 mm)
grubość stali: 4 mm ( uchwyt z otworami), 5 mm (regulowany uchwyt)
Rysunek technicznyUchwyt montażowy HAK z dwoma regulacjami
wymiary: 167 mm x 140 mm ( regulowana do 149 mm)
grubość stali: 4 mm ( uchwyt z otworami), 4 mm (regulowany uchwyt)
Rysunek technicznyUchwyt montażowy S bez regulacji (dachówka)
wymiary: 131 mm x 470 mm
grubość stali: 4 mm
RYSUNEK TECHNICZNYUchwyt montażowy S z regulacją (dachówka)
wymiary: 130 mm (regulowany 151 mm) x 475 mm
grubość stali: 4 mm
RYSUNEK TECHNICZNYŚruba dwugwintowa + guma + nakrętki + adapter wymiary: 10 mm x 200 mm
RYSUNEK TECHNICZNYŚruba dwugwintowa + guma + nakrętki + adapter
wymiary: 10 mm x 250 mm
rysunek technicznyProfil główny
wymiary: 2,2m; 4,4m; 6,6m
Uchwyt – mostek trapezowy
Wysokość 70mm
rysunek technicznyKlema środkowa
wymiary: 19,2 mm (wymiar bez łap zewnętrznych) x 50 mm
rysunek technicznyKlema końcowa
panel 35 mm
rysunek technicznyŁącznik profilowy
wymiary: 40,3 mm (wewnątrz) x 100 mm
rysunek technicznyInstalacja PV oraz sposób jej funkcjonowania są stosunkowo proste. Produkowanie energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne jest możliwe dzięki zjawisku nazywanemu efektem fotowoltaicznym. Zjawisko to polega na tym, że w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, w jego wyniku energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały, a dochodzi do tego w ogniwach fotowoltaicznych, z których składają się panele słoneczne.
Aby móc korzystać z prądu, który wytworzyła instalacja fotowoltaiczna, na przykład w domu lub firmie, niezbędny jest inwerter solarny (falownik). To urządzenie, przy pomocy którego prąd stały, jaki powstał z energii słonecznej, zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. To znaczy na taki, który pobieramy na co dzień z naszych domowych gniazdek elektrycznych.
Systemy fotowoltaiczne sieciowe to instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z publiczną siecią elektryczną. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że tego typu instalacja umożliwia bieżące korzystanie z energii wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne oraz przesyłanie nadwyżek wyprodukowanej energii do publicznej sieci elektrycznej.
Energia, którą wytwarza instalacja fotowoltaiczna, ma nieco większe napięcie niż prąd z sieci publicznej. To właśnie z tego powodu w pierwszej kolejności zużywany jest prąd z systemu fotowoltaicznego a dopiero później ten z sieci publicznej. Nadmiar prądu, którego akurat nie zużywamy, jest przesyłany do sieci publicznej. Zgodnie z ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) nie jest do tego wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a użytkownik paneli jest jednocześnie producentem i konsumentem energii. Jeśli natomiast potrzebujemy i wykorzystujemy więcej prądu, niż jesteśmy w stanie wyprodukować, jego niedobór jest pobierany z sieci publicznej. Instalacja fotowoltaiczna on-grid nie wymaga zastosowania akumulatorów, co znacznie obniża koszty jej montażu.