Dotacje i pożyczki na wymianę pieca C.O

Kotły produkowane przez firmę STALMARK, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, z powodzeniem spełniają restrykcyjne przepisy pozwalające na uzyskanie CERTYFIKATÓW 5 KLASY EMISJI SPALIN oraz EKODESIGN.

Konstrukcja urządzeń z pewnością przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2. Ekologiczne paliwo w postaci pelletu oraz eko groszku idealnie wpisują się w zagadnienia ochrony środowiska w Polsce.

Wnioski i zasady programu. Jak dostać dotację i pożyczkę na wymianę pieca?

Dla kogo?

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet dzięki poczynionym oszczędnościom. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy.

Co można zyskać?

Korzystając z programu Czyste Powietrze możesz zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tysiące złotych. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt dofinansowania projektu wynosi 7 tysięcy złotych.

Terminy

Realizacja programu: 2018-2029
Podpisywanie umów: do 31.12.2027
Zakończenie wszystkich prac objętych umową: 30.06.2029.

Warunek podstawowy

Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca / kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu Czyste Powietrze. Dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu Czyste Powietrze.

Udzielamy informacji na temat programy CZYSTE POWIETRZE

Sekretariat

Pracujemy pn-pt w godzinach 7.00-16.00
soboty w godzinach 7.00-12.00

biuro@stalmark.pl
+48 33 476 13 26

STALMARK

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

ul. Chemików 1
32-600 Oświęcim
NIP: 5512629442