Skip to main content

Stalmark

Aktualności

Porady

5 cech wysokiej jakości pelletu do kotła c.o.

5 cennych wskazówek, przydatnych przy wyborze najlepszego rodzaju pelletu do Twojego kotła c.o.

5 cennych wskazówek, przydatnych przy wyborze najlepszego rodzaju pelletu do Twojego kotła c.o.

1. Zapytaj sprzedawcę, jaki pellet poleca do Twojego kotła c.o., albo sprawdź to na tabliczce znamionowej Twojego pieca c.o. – znajdziesz tam informację o normie paliwa, które będzie używane do ogrzewania domu. Takie oznaczenie znajdziesz także na workach z pelletem. Znajdziesz 3 oznaczenia:

C1, czyli norma A1, C2, czyli norma A2 D, inaczej B.

2. Zawsze sięgaj po certyfikowany pellet – będzie on droższy, ale to znowu gwarantuje wysoką jakość opałową, odpowiednią wilgotność oraz zachowanie wszelkich ważnych procedur produkcji. Masz gwarancję, że produkt spełnia wszystkie warunki, które określone są jego oznaczeniem klasowym.

3.Kupuj pellet w workach – sięgaj tylko po ten zapakowany w oryginalne, fabrycznie zamknięte worki. Mają one zawsze oryginalne oznaczenie z logotypem producenta oraz nabity widoczny numer partii produkcyjnej.

4. Wybieraj pellet znanych producentów – na polskim rynku jest kilka firm, które produkują i dystrybuują pellet doskonałej jakości. Kupisz go w marketach budowlanych albo specjalnych punktach dystrybucji. Ma on doskonałą jakość i wysoką wartość opałową.

5. Zawsze sprawdzaj wilgotność pelletu – to niezwykle istotna kwestia. Najlepsza wartość opałowa będzie miał dobrze wysuszony pellet. Na początku użytkowania kotła c.o. na pellet zalecamy zawsze przetestowanie różnych pelletó Kupujemy produkty od kilku producentów i obserwujemy w jaki sposób zachowują się w kotle c.o. Wybierz paliwo, które w Twojej opinii najlepiej się spala.

Udostępnij wpis