Niezawodny sposób na magazynowanie

Zbiornik   buforowy   wykonany   jest   ze   stali konstrukcyjnej.   Zewnętrzna   powłoka   pokryta   jest  farbą antykorozyjną. Izolacja cieplna wykonana jest z piany  poliuretanowej, dzięki czemu zbiorniki  charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Obudowa wykonana jest z  estetycznej   blachy   malowanej   z  zewnątrz,   a   z   wewnątrz   pokryta  specjalną   powłoką. Króćce przyłączeniowe   osłonięte   są   od   wewnątrz   otuliną   wykonaną  z   piany

Stalmark: kotły na pellet, kotły na ekogroszek, belownice, kotły na drewno, uchwyty do fotowoltaiki

BUFORY CIEPŁA – SPOSÓB NA CZYSTE I EFEKTYWNE SPALANIE

Bufor ciepła to rozwiązanie, które przynosi wymierne korzyści użytkownikom, bez względu na to, jaki system ogrzewania posiadają oni w swoim domu. W wielu krajach europejskich rozwiązanie to jest bardzo popularne i znajduje zastosowanie w różnych systemach ogrzewania, zarówno tych działających w oparciu o standardowe kotły na paliwa stałe, jak i bardziej nowoczesnych i zaawansowanych instalacjach wyposażonych w pompę ciepła. Bufor ciepła wyglądem może przypominać bojler i jego zasada działania jest w pewnym stopniu podobna, jednak cel stosowania jest już nieco inny, podobnie jak korzyści jakie płyną z tej inwestycji.

JAK DZIAŁA BUFOR DO POMP CIEPŁA?

Bufor ciepła to bardzo dobrze izolowany i jednocześnie nieskomplikowany w budowie zbiornik, który służy do magazynowania energii cieplnej, jaką zawiera w sobie czynnik grzewczy, czyli najczęściej woda. Urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie czynnika grzewczego, takie jak kocioł lub pompa ciepła, dostarczają do bufora gorącą wodę, która jest tam przechowywana przy niewielkich startach energii. Dzięki temu urządzenie grzewcze może pracować z optymalną wydajnością i wyłącznie przez określony czas potrzebny do nagrzania wody magazynowanej w buforze. Następie urządzenie grzewcze kończy swoją pracę, a budynek ogrzewany jest za pomocą energii cieplnej zmagazynowanej w buforze ciepła.

ZALETY ZBIORNIKA BUFOROWEGO

Planując zakup bufora ciepła do własnej instalacji grzewczej, warto zapoznać się dokładnie z zaletami, jakie posiada to rozwiązanie. Do największych korzyści można zaliczyć m.in.

  • czyste i bardziej efektywne spalanie opału,
  • dużo mniejsza częstotliwość rozpalania,
  • optymalna i stała temperatura w pomieszczeniach,
  • mniejsze rachunki za ogrzewanie budynku,
  • redukcja emisji szkodliwych substancji w wyniku spalania czy też ograniczenie gromadzenia się sadzy w przewodach kominowych,
  • wykorzystywanie energii cieplnej pochodzącej z różnych źródeł do ogrzewania wody użytkowej.

RODZAJE BUFORÓW CIEPŁA W STALMARK

W ofercie naszej firmy Stalmark znajdą Państwo szeroki wybór buforów ciepła, które mogą współpracować z różnego rodzaju instalacjami grzewczymi. W zależności od rozmiaru można podzielić bufory na wiszące i stojące, dzięki czemu każdy znajdzie u nas urządzenie dostosowane do własnych potrzeb i preferencji. Wszystkie produkowane zbiorniki posiadają wyjście do montażu grzałki elektrycznej i mogą zostać zastosowane jako bufor do pomp ciepła. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy Stalmark i do zakupów, ponieważ to właśnie u nas mogą Państwo kupić wysokiej jakości bufory ciepła, które z pewnością sprawdzą się znakomicie w każdej instalacji grzewczej.