Rynek, Technologie, Trendy

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny kocioł c.o. na paliwo stałe?

To pytanie bardzo często zadawane jest naszym przedstawicielom handlowym. Najważniejsze ATUTY kotłów c.o. na paliwa stałe to:

– wygodna eksploatacja – mają one najczęściej kompaktową budowę i są wyposażone w podajnik paliwa oraz zasobnik, który napełniamy co kilka dni pelletem, albo ekogroszkiem. Bez problemu zmieszczą się w niewielkiej nawet kotłowni,

– wysoka sprawność nowoczesnych kotłów na paliwa stałe – zaletą nowoczesnych kotłów na paliwa stałe jest ich wysoka sprawność. Wynosi ona często ponad 90%. Tym sposobem niemalże całe paliwo dostarczane kotłowi przetwarzane jest na energię cieplną.

– automatyczna regulacja i proste sterowanie kotłem na paliwo stałe – konstrukcja nowoczesnych kotłów na paliwa stałe pozwala obecnie na zastosowanie automatycznych regulatorów ich pracy (regulator pokojowy), w tym regulacji pogodowej uzależnionej od warunków atmosferycznych. Kotłem sterujesz za pomocą intuicyjnego panelu z kolorowym wyświetlaczem. Możesz go podłączyć do smartfonu albo tabletu i kierować jego pracę niezależnie od miejsca, w którym jesteś.

– bezpieczna praca – do zabezpieczenia kotła na paliwo stałe i zasilanej przez niego instalacji grzewczej służą zawór bezpieczeństwa oraz naczynie zbiorcze.

Jak zatem widać inwestycja w kocioł c.o. na paliwa stałe zawsze się opłaci!