STALMARK

Kotły na drewno

Kotły 5 klasy z certyfikatem ECODESIGN

Kotły z certyfikatem ECODESIGN

Kotły z certyfikatem ECODESIGN to urządzenia grzewcze – kotły c.o. spełniające restrykcyjne wymagania dotyczące emisji spalin do atmosfery. Dzięki nowatorskiej technologi oraz innowacyjnym rozwiązaniom technicznym Nasze urządzenia, po przeprowadzeniu badań w specjalistycznych instytutach otrzymały wymagany certyfikat. Dzięki posiadaniu w/w dokumentu kotły c.o. zostały automatycznie zakwalifikowane do programu CZYSTE POWIETRZE – co powala na uzyskanie dotacji na wybrane urządzenie grzewcze.

Stalmark: kotły na pellet, kotły na ekogroszek, belownice, kotły na drewno, uchwyty do fotowoltaiki

Kocioł zgazowujący drewno Stalmark

Kocioł zgazowujący drewno pozwala ogrzewać dom taniej niż ekogroszkiem. Taki piec ma bardzo wysoką sprawność i sezonową efektywność energetyczną. Kotły zgazowujące drewno są to konstrukcje, które pozwalają najlepiej wykorzystać energię zmagazynowaną w biomasie w postaci drewna. Prawie 70% ciepła powstającego podczas spalania polan drewna pochodzi z substancji lotnych, które wtedy powstają. Dlatego kotły zgazowujące drewno uzyskują bardzo wysokie wskaźniki sprawności i efektywności energetycznej na poziomie 90%. Zaletą kotłów na zgazowane drewno, w tym kotła Eko Wood jest też stosunkowo niewielka uciążliwość dla środowiska.

Kocioł CO na drewno

Spalanie następuje w dwóch komorach. W pierwszej, górnej, odbywa się proces zgazowania drewna, czyli wstępne spalenie, które ma na celu osiągnięcie wysokiej temperatury i odgazowanie paliwa. W drugiej, dolnej, gaz drzewny (Holzgas) dopala się. Tak działa kocioł Eko Wood firmy Stalmark, który spala gazy powstające w wyniku termicznego rozkładu drewna z małą ilością tlenu. Eko Wood to kocioł zgazowujący, który jest najbardziej wydajny przy spalaniu drewna o wilgotności 12 – 20 %. Za niewygórowaną, jak na urządzenie grzewcze, kwotę oferuje niezwykłą efektywność i ekonomiczność oraz bogate wyposażenie ułatwiające konieczną codzienną obsługę.

Kotły zgazowujące drewno 5 klasy

Wybór pieca na drewno wykorzystującego proces zgazowania oznacza dzisiaj bardzo dobry wybór, jako że przy zdecydowaniu się na model od zaufanego producenta, pójdą za tym duże oszczędności, związane z wydatkami na opał. Kocioł na drewno 5 klasy w połączeniu z buforem ciepła zapewnia komfort cieplny w budynku.

Wysokiej jakości kotły na drewno od Stalmark są wyrobami spełniającymi wymagania m.in. takich programów, jak „Czyste Powietrze”, dlatego też postawienie na wyroby od Stalmark gwarantuje automatyczne zakwalifikowanie się do projektu. Nasze piece odznaczają się wyjątkowo niską emisją substancji trujących, a także wysoką jakością spalania, co oznacza, że paliwo jest wykorzystywane w wysoce optymalnym stopniu, bez zwiększonego przyczyniania się do zanieczyszczania powietrza.

Jak działa piec na zgazowywanie drewna?

Kocioł CO na drewno, w procesie jego spalania wytwarza gaz drzewny, jaki sam następnie spala. Jego wytworzenie składa się z kilku etapów.

  • Suszenie drewna – na tym poziomie pod wpływem temperatury z drewna uwalnia się woda.
  • Karbonizacja – temperatura drewna dalej wzrasta, w związku z czym po jego wysuszeniu następuje wytwarzanie gazu drzewnego.
  • Utlenianie – spalone drewno przekształca się w węgiel drzewny i z nim łączy się doprowadzony do wnętrza kotła tlen.