Skip to main content

Kocioł na drewno

Eko Wood

Kompaktowy i nowoczesny

Eko Wood to kocioł produkujący gaz drzewny, który jest w nim spalany. Urządzenie to wykorzystuje proces pirolizy – spala gazy, które powstają w wyniku termicznego rozkładu drewna z małą ilością tlenu. Eko Wood to kocioł zgazowujący, który jest najbardziej wydajny przy spalaniu drewna o wilgotności 12 – 20 %. Urządzenie zostało wyposażone w sterownik obsługujący dwie pompy oraz wentylator wyciągowy. Kocioł wg. obowiązujących przepisów podłączony powinien zostać ze zbiornikiem akumulacyjnym. Pojemność bufora uzależniona jest od mocy kotła.

Kocioł posiada emisje pyłów poniżej 20 mg/m3 spalin dzięki temu na kocioł można uzyskać najwyższą możliwą dotacje w programie „Czyste Powietrze”.

Eko Wood
Zalety kotła

Gwarancja
na szczelność wymiennika - 48 miesięcy
Mechaniczne
czyszczenie wymiennika
Duża
Komora paleniska
Wymiennik
kotła wykonany z atestowanej stali kotłowej
Wentylator
wyciągowy wspomagający wydostawanie się spalin
Drzwiczki
seryjnie przygotowane do montażu z dwóch stron
PID
w standardowym wyposażeniu kotła
Stopki
regulujące wysokość kotła

Charakterystyka

Rodzaj kotła: kocioł zasypowy

Objętość komory paleniskowej: 73,5 L, 96,5 L

Dostępne moce: 21 kW, 37 kW

5 klasa emisji spalin: 21 kW, 37 kW

Ecodesign: 21 kW, 37 kW

Rodzaj paliwa: polana drewna kawałkowanego (wilgotność 12 – 20 %)

Efektywność energetyczna: A+

Sterownik: ST 81

Gwarancja: 4 lata na szczelność wymiennika

Wyposażenie standardowe:

sterownik ST 81, wentylator wyciągowy

Dane dotyczące kotła
Eko Wood

MOC KOTŁA [kW]POWIERZCHNIA GRZEWCZA KOTŁA [m2]MAKS. POWIERZCHNIA OGRZEWANIA [m2]MINIMALNA POJEMNOŚĆ BUFORU CIEPŁA
212.6do 260od 900 litrów
373.5do 460od 1300 litórw

Eko Wood

Kocioł zgazowujący drewno pozwala ogrzewać dom taniej niż ekogroszkiem. Taki piec ma bardzo wysoką sprawność i sezonową efektywność energetyczną. Kotły zgazowujące drewno są to konstrukcje, które pozwalają najlepiej wykorzystać energię zmagazynowaną w biomasie w postaci drewna. Prawie 70% ciepła powstającego podczas spalania polan drewna pochodzi z substancji lotnych, które wtedy powstają. Dlatego kotły zgazowujące drewno uzyskują bardzo wysokie wskaźniki sprawności i efektywności energetycznej na poziomie 90%. Zaletą kotłów na zgazowane drewno, w tym kotła Eko Wood jest też stosunkowo niewielka uciążliwość dla środowiska.

Spalanie następuje w dwóch komorach. W pierwszej, górnej, odbywa się proces zgazowania drewna, czyli wstępne spalenie, które ma na celu osiągnięcie wysokiej temperatury i odgazowanie paliwa. W drugiej, dolnej, gaz drzewny (Holzgas) dopala się. Tak działa kocioł Eko Wood firmy Stalmark, który spala spala gazy, które powstają w wyniku termicznego rozkładu drewna z małą ilością tlenu. Eko Wood to kocioł zgazowujący, który jest najbardziej wydajny przy spalaniu drewna o wilgotności 12 – 20 %. Za niewygórowaną, jak na urządzenie grzewcze, kwotę oferuje niezwykłą efektywność i ekonomiczność oraz bogate wyposażenie ułatwiające konieczną codzienną obsługę.

Zasób 20.svg
ecodesign.png

Znajdź swojego dystrybutora